<< TILBAKE


20 års jubileum i 2005

Bobbysocks sammen med programlederne Katrina Leskanich og Renar Kaupers under det store Grand Prix-showet "Congratulations" i København.                                                                                 Foto: Per Ingar Nilsen/Her&Nå


Da Bobbysocks gikk på scenen i København lørdag 22. oktober var det etter et bejublende år for 20-års jubilanten. De tyvstartet i juni i fjor i Hannes hjemby Haugesund, i anledning byens 150 års-jubileum, der de bød hele byen på full Bobbysocks-konsert med kor og orkester.

I mars i år var det tid for norsk finale i Melodi Grand Prix, og jentene stilte i pausen – denne gang med forsterkninger fra døtrene Anna Andreassen og Amalie Krogh Sundbø.
Neste opptreden var St.Hansaften under ”Pride”-uka som var i Oslo. Arrangøren hadde invitert tidligere Grand-Prix stjerner som Lise Haavik, Kate Guldbrandsen, Nora Brockstedt, Brotherhood of Man, Baccara m.fl. Og Bobbysocks fikk selvsagt æren av å avslutte showet. På etterfesten på Smuget ved ett-tiden på natten, gikk jentene på scenen igjen og ga et feststemt publikum en herlig Andrews Sisters-medley. Og de fikk selvsagt ikke gå før ”La det swinge” var besunget igjen, denne gang helt a-capella!

Så var det sommerferie, men i August ble de invitert over til Sverige og deres ”Pride”-festival som hemmelige gjester under Schlager-showet. 
Deretter gikk turen til Momarkedet som også hadde Grand Prix som tema i år. Et fullsatt publikum reiste seg spontant da Bobbysocks entret scenen for å synge kveldens avslutningsmelodi.
Etter ”Congratulations” i København 22. oktober, bar det rett hjem for å sitte i telefonpanelet under søndagens TV-aksjon. Og lørdag 29. oktober var jentene hemmelige gjester da den norske Grand Prix-klubben hadde medlemstreff på St.Hans haugen i Oslo!

Vi gleder oss allerede til 25-års jubileet!!!

 

Jentene hadde flere oppgaver under kvelden, bl.a. å presentere ABBA i konkurransen der tidenes Grand Prix-låt skulle kåres.                       Foto: Per Ingar Nilsen/Her&Nå

Rett før de entrer scenen, selvsagt med glitrende rosa paljetter!                      Foto: Per Ingar Nilsen/Her&Nå

Jubelen ville ingen ende ta da Bobbysocks tro til med den legendariske "La det swinge". Foto: Per Ingar Nilsen/Her&Nå